top of page
Jaké má náš systém výhody?
Elektrické Sálavé Akumulační Panely

Naše topné panely kombinují výhody a vlastnosti sálavého a konvekčního vytápění s vlastností akumulace. Náš sálavý a přímotop lze zjednodušeně přiblížit jako kombinaci přímotopného konvektoru a sálavého infračerveného panelu. Vývoj as návrh naší kontrukce je uzpůsoben pro dosažení vysokého podílu sálání do prostoru místnosti. Velkou výhodou je efektního vytápění je ovbšem i vlastnost akumulace, která při jistém výzáření tepelné energie,značnou část uchová. Umožní tak našemu topnému panelu chod v cyklech - tím náši zákazní ušetří značnou část financí.

Tento podíl sálání a uchování energie je důležitý pro tepelný komfort a hlavně ekonomiku provozu.

Produkce sálavého tepla dává uživateli pocit skutečného přímého tepla...

" klasické teplo z kamen nebo z krbu".

Žádné imaginární ohřívání a přitom pocit chladu se studeným potem na čele....

Vlastnost sálaní pomůže ohřívat okolní povrchy a umožňuje snížit teplotu vzduchu.

Rozložení teplot ve směru podlaha - prostor - strop je podstatně rovnoměrnější než u konvekčního vytápění. Tyto faktory znamenají nižší spotřebu energie v porovnání s konvektory nebo klasickými radiátory.


Konvekční podíl sálavého panelu (přímý ohřev vzduchu) je důležitý pro celkovou dynamiku prodění vzduchu, náš panel ohřívá vzduch i povrchy a osoby kolem sebe v jednom okamžiku najednou.

 

Díky skvělé konstrukci nedochází jako u klasického radiátoru k velkým rozdílným teplotám v prostředí

podlaha - prostor místnosti - strop.

Exeletní poměr cena / vlastnosti našeho topného panelu řadí tento druh vytápění do popředí při rozhodování o koupi a výměně topnení na elektrické topení do bytů nebo domů.

 

Zvláště pak naše designové a luxusní provední nerez, sklo nebo airbrush je pro milovníky ART DECO a Archytektů opravdovou lahůdkou....

bottom of page